Jakub Tarka – „Śladami Tuwima”

Исполнитель: Jakub Tarka
Название: „Śladami Tuwima”

Текст песни

Опубликовано: Вадим Тимчук

STUDIO REPORTAŻU I DOKUMENTU prezentuje
Informacje o audycji:
„Śladami Tuwima” – aut. Jakub Tarka
Skończył się właśnie ustanowiony przez Sejm rok wybitnego polskiego poety, pisarza, autora skeczy, tekstów piosenek oraz tłumacza - Juliana Tuwima. Setki publikacji, wystaw, koncertów i innych inicjatyw poświęcono pamięci tego twórcy. Ale czy dzięki temu wiemy o nim już wszystko? Skąd poeta rodem z fabrycznej, ciasnej i zadymionej Łodzi czerpał inspiracje dla niezliczonej ilości utworów o pięknie polskiej przyrody? O jakich źródłach, rzekach, łąkach i lasach pisał przebywając najpierw na emigracji, a później w Warszawie? Gdzie poznał język ptaków i gdzie wysnuł wniosek, że "o zieleni można nieskończenie"? Wreszcie jakie znaczenie miało dla Tuwima odkrywane w dzieciństwie, a dziś konsekwentnie pomijane w biografii poety, miasteczko-letnisko Inowłódz?
27 grudnia 2013 roku minęła 60 rocznica śmierci Juliana Tuwima. Jego ostatnie lata życia to czas intensywnego powrotu do wspomnień beztroskich wakacji i miejsc zapamiętanych z dzieciństwa. W reportażu do miejsc tych prowadzi nas ich niedawny biograficzny odkrywca, prof. Krystyna Ratajska.
[ Показать весь текст ]
Поделись текстом в соц сетях:

Подпишись на нашу группу

и слушай классную музыку каждый день
Права на тексты песен, а также их переводы принадлежат их авторам. Все тексты и их переводы представлены исключительно для ознакомления.